x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Paul Mitchell
Aktualności
Paul Mitchell
Aktualności
Paul Mitchell
Wypadanie włosów – kosmetyki profesjonalne Paul Mitchell

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się wiele osób. O ile wypadanie około 100 włosów dziennie jest normalne to nadmierne wypadanie włosów świadczy o nieprawidłowościach, więc należy znaleźć ich przyczynę oraz rozwiązanie. Sprawdź jakie są sposoby na wypadające włosy!

 

Każdy z nas marzy o bujnej, gęstej fryzurze. Niestety dla niektórych osób to pragnienie może pozostać jedynie w sferze marzeń, ponieważ już w kodzie genetycznym jest zapisane, jaką strukturę i gęstość będą mieć nasze włosy. Jednakże wypadanie włosów to osobny problem i nieważne, jak dużo włosów masz na głowie – nie powinny one nadmiernie wypadać.

Aby znaleźć przyczynę nadmiernie wypadających włosów najlepiej jest skonsultować się najpierw z lekarzem, który wykluczy ewentualne nieprawidłowości i niedobory w organizmie, a następnie warto wprowadzić w swoją pielęgnację odpowiednie kosmetyki oraz nawyki, które pozwolą zniwelować wypadanie włosów.

 

 

Wypadanie włosów – przyczyny

 

Problemy ze zdrowiem, nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja, uszkodzenia mechaniczne – jest wiele przyczyn wypadania włosów, dlatego: zdrowa dieta, regularne badania, profesjonalne kosmetyki, szampon na wypadanie włosów, masaże głowy są kluczem do tego, aby cieszyć się ze zdrowej, bujnej fryzury.

 

Przyczynami wypadania włosów są:

 

- niedobory snu,

- restrykcyjna dieta,

- nieodpowiednia dieta, w której brakuje warzyw i owoców,

- problemy zdrowotne,

- stres,

- nieodpowiednia pielęgnacja włosów,

- źle dobrane kosmetyki,

- suszenie włosów za pomocą gorącej temperatury,

- tapirowanie włosów,

- częste, nieprofesjonalne koloryzowanie włosów.

 

Kosmetyki na wypadanie włosów – Paul Mitchell Scalp Care:

 

Scalp Care Anti-Thinning Shampoo – szampon na wypadanie włosów, który zatrzymuje proces wypadania włosów, sprawia, że włosy rosną zdrowsze i silniejsze. Jest bezpieczny jest dla włosów koloryzowanych, dlatego nie musisz obawiać się o swój kolor.

 

Scalp Care Anti-Thinning Conditionerlekka odżywka na wypadanie włosów, ułatwiająca rozczesywanie włosów. Wzmacnia włosy bez efektu obciążenia. Dzięki odżywce kosmetyki rosną zdrowsze i silniejsze.

 

Scalp Care Anti-Thinning Tonictonik przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę głowy. Zawarta w nim mieszanka Regeniplex wchłania się w skórę głowy, co skutkuje niwelacją problemu z nadmiernie wypadającymi włosami.

 

Scalp Care Anti-Thinning Root Lift Foam – pianka do włosów, która wzmacnia i pogrubia. Witaminy E, pantenol i skrobia kukurydziana zwiększają objętość włosów. Pianka jest bezpieczna dla włosów koloryzowanych.

 

Jak pielęgnować wypadające włosy?

 

Ważne jest, aby wprowadzić kilka podstawowych zasad w swojej pielęgnacji włosów i skóry głowy, które pozytywnie wpłyną na ich kondycję.

Pamiętaj o dwukrotnym myciu włosów, aby pozbyć się zanieczyszczeń, a następnie wydobyć z szamponu jego pełne właściwości. Po drugim płukaniu, nałóż na włosy odżywkę – to ważne, aby ZAWSZE korzystać z odżywki i nie pomijać tego kroku!

 

Więcej informacji o odpowiedniej pielęgnacji włosów znajdziesz w artykule o puszących się włosach.

 

Oryginalne kosmetyki Paul Mitchell kupisz w autoryzowanych miejscach sprzedaży.

 

Oficjalnym dystrybutorem kosmetyków Paul Mitchell na rynku polskim jest Perfect Salon Sp. z o.o.

Wróć