x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Paul Mitchell
Aktualności
Paul Mitchell
Aktualności
Paul Mitchell
Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Włosy osłabione po lecie? Nic dziwnego - słona woda i promienie słoneczne nie mają na nie najlepszego wpływu. Mamy dla was kilka porad jak walczyć z osłabieniem i wypadaniem włosów, by osiągnąć długofalowe efekty!

 

Czy wiecie, że około 50% kobiet po 65 roku życia cierpi na wzmożone wypadanie włosów? Często ma na to wpływ nie tylko naturalna skłonność, ale także tryb życia i metody pielęgnacji. Chociaż nie zawsze można zapobiec wypadaniu włosów, są pewne kroki, które można podjąć, aby mu zapobiec lub ograniczyć jego efekty. Utrzymanie włosów w jak najlepszym stanie sprawia, że z mniejszym prawdopodobieństwem będziemy cierpieć na ich wypadanie.

 

 

Chcemy podzielić się z Wami kilkoma prostymi krokami, które pomogą Wam utrzymać swoje włosy i skórę głowy w jak najlepszej kondycji.

 

1. Odpowiednia dieta

Kiedy odżywiasz się zdrowo nie zawsze pamiętasz o tym,  jakie produkty są dobre dla twoich włosów. Zwracajmy na to uwagę, bo odpowiednia dieta często ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszych włosów. Jeśli nie dostarczysz organizomowi niezbędnych witamin i minerałów, również włosy ich nie dostaną. Jeśli chcesz, by twoje włosy były grube i pełne blasku, zapewnij swojemu organizmowi produkty, które dadzą włosom kopa. Zrównoważona dieta bogata w orzechy, warzywa strączkowe, owoce i warzywa uzupełniona o niezbędne 2 litry wody każdego dnia pozwolą ci szybko zauważyć różnicę w kondycji twoich włosów.

 

2. Regularne podcinanie

Kiedy mamy do czynienia z wypadaniem włosów, może wydawać się nielogiczne, że należy je jeszcze dodatkowo podcinać. Jest to tymczasem świetne rozwiązanie, ponieważ pomaga wyeliminować osłabione włosy. Obserwuj swoje końcówki - jesli zauważysz ich rozdwajanie się, koniecznie wybierz się na podcięcie. Zignorowanie rozdwojonych końcówek może sprawić, że będziesz musiała obciąć znacznie więcej niż początkowo planowałaś. Postaraj się odwiedzać fryzjera na chociaż delikatne cięcie co 6 do 8 tygodni, co pozwoli ci pozostawić jedynie najsilniejsze pasma.

 

3. Znajomość swoich włosów

Obecność swoich włosów bierzemy za pewnik, nie interesując się szczególnie ich potrzebami. Rozsmarowanie na włosach szamponu i gruba warstwa odżywki, która pojawiła się na promocji w supermarkecie to nie najlepsze rozwiązanie dla twoich włosów, jeśli chcesz dla nich jak najlepiej. Zrób research i dowiedz się, jaki typ włosów posiadasz. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakimi kosmetykami je wspierać. Do włosów osłabionych i wypadających polecamy szczególnie serię Tea Tree Scalp Care - zadba o osłabione włosy perfekcyjnie!

 

4. Ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami

Niezależnie od tego, czy to letni upał czy zimowe mrozy, odmienne warunki pogodowe mogą znacznie wpływać na kondycję włosów. Uszkodzenia spowodowane słońcem, klimatyzacja, wiatr i ogrzewanie to czynniki, które mogą źle wpływać na pasma i wysuszać je. Rób co możesz, by je przed tym ochronić - stosuj odpowiednie produkty ochronne, wybieraj kapelusze, szaliki. Włosy ci za to podziękują!

 

5. Dwuminutowy masaż

To może brzmieć dziwnie, ale poświęcanie codziennie kilku minut na masaż skóry głowy może mieć na nią zbawienny wpływ. Pamiętajcie o codziennym masażu skóry głowy z każdej ze stron - świetnie wpływa on na krążenie krwi oraz usuwa martwe komórki skóry.  Pomoże to nie tylko twoim włosom, które staną się zdrowsze od cebulek, ale także pobudzi skórę głowy co wspomoże wzrost nowych włosów.

 


Wróć